Adres: Ferhatpaşa Mahallesi 34. Sokak No: 31/1
  Ataşehir / İSTANBUL
  E-posta : [email protected]
  Telefon: +90542 790 35 58

  Prefabrik Yapı

  Prefabrik yapı sistemleri modern, uzun ömürlü ve özgür tasarımlara imkan sağlayan özelliklere sahiptir. Kullanıcının isteğine göre her ihtiyaca uygun tasarıma olanak sağlar. Binaların elektrik ve su tesisatları da diğer yapılardan farksızdır. Aynı şekilde dış cephe ve ısı yalıtımları da eksiksiz yapılmaktadır.

  Son teknoloji sistemlere hazırlanan prefabrik yapılar hem dayanıklı hem de son derece kullanışlıdır. Bununla birlikte prefabrik bina maliyetleri de diğer yapı sistemlerine göre son derece uygundur. Ev, ofis, depo, okul veya benzeri hemen her türlü yapı için uygundur. Uzun yıllardır kullanılan yapı yönteminin son yıllarda oldukça artmıştır. Özellikle betonarme binalar ve apartmanla göre depreme karşı çok güveli olması prefabrik ev kullanımını artırmıştır.

  Hangi bina türleri için uygundur?

  Prefabrik sistemler kullanılarak ev, ofis, depo, mescit, okul, yemekhane, villa gibi her türlü hazırlanabilmektedir. Arazi uygun olduğu müddetçe istenilen büyüklükte bina yapılabilmektedir. Yüksek katlı olmadığı müddetçe tüm binalar yapılabilmektedir. En önemli özelliklerinden biri tasarım özgürlüğü olmasıdır. Binalar kullanıcıların ihtiyaç ve istekleri uygun olarak istenilen şekilde dizayn edilebilmektedir.

  Prefabrik yapılar nasıl hazırlanır?

  Öncellikle yapının yerleştirebilmesi için uygun bir zemin gereklidir. Uygun zemin hazırlandıktan sonra binanın kurulumu yapılmaktadır. Kurulum yapılmadan önce zemine ve ihtiyaca göre binanın tasarımı yapılmaktadır. Binanın kat sayısına, yapı malzemelerine ve diğer özelliklere karar verilmektedir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra kurulum ve montaj işlemleri yapılmaktadır.

  Bina iskeletinde çelik konstrüksiyon sistemler kullanılmaktadır. Isı yalıtımı paneller arasına döşenen cam yünü veya taş yünü ile sağlanmaktadır. Gerek iskelette gerekse dış cephe ve tesisatta kullanılan malzemeler son teknoloji ürünüdür. İç mekan tasarımı da kullanıcının isteklerine uygun şekilde yapılmaktadır. Doğru ve kaliteli malzemeler kullanıldığı müddetçe yapılar uzun yıllar kullanılabilmektedir.

  Prefabrik yapı sistemlerin avantajları nelerdir?

  • Bizce ilk olarak söylenmesi gereken depremlere karşı güvenli olmasıdır.
  • Bununla birlikte prefabrik binalar çok hızlı şekilde hazırlanmakta ve kullanıma uygun hale getirilmektedir.
  • Doğru ve kaliteli malzeme kullanıldığı müddetçe hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür.
  • Yapım maliyeti betonarme veya ahşap yapılara göre çok daha uygundur.
  • Kullanıcının istek ve ihtiyaçlarına uygun şekilde her türlü tasarıma uygundur.
  • Dış cephe ve ısı yalıtımı eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden tüm mevsim ve hava şartlarında kullanmaya uygundur.
  • En önemli avantajlarından biri taşınmaya uygun olmasıdır. Bina yapılıktan sonra sökülüp uygun başka bir alanda tekrar kurulabilmektedir.
  • Yapılara geliştirmeye açıktır. Sonradan ekleme yapılabilmektedir. Ayrıca iç mekanda da tasarım değişikliğine imkan sağlamaktadır.
  • Yatay mimari kullanılmaktadır. Böylece hem güvenli hem de huzurlu bir ortam sağlamaktadır.
  • Elektrik ve su tesisatlarının betonarme yapılardan hiçbir farkı yoktur. Sonradan ortaya çıkabilecek(tıkanıklık, kaçak gibi) arızalara ulaşmak ve tamir etmek ise çok daha kolaydır.

  Prefabrik yapı fiyatları ve maliyetleri

  Maliyet hesaplanırken büyüklük, kullanılan malzeme ve tasarım gibi pek çok özellik dikkate alınmaktadır.

  Binanın tasarımı maliyeti etkileyen en önemli faktördür. Tasarım ne kadar karmaşık ve farklı özelliklere sahip olursa toplam fiyat da o kadar artmaktadır.
  Binanın büyüklüğü ve kat sayısı da maliyeti etkilemektedir. Binanın büyümesi maliyeti de artırmaktadır.
  Kullanılan malzemeler de maliyete ciddi oranda etki eder. Sadece binanın ana malzemesi değil iç mekanda kullanılan ürünler de önemlidir.
  Nakliye ve montaj hizmetleri de maliyeti etkileyen bir diğer faktördür. Nakliye maliyetleri mesafe ve yüke göre değişmektedir. Prefabrik bina montaj hizmeti de toplam fiyata etki etmektedir.

  Nelere dikkat etmek gerekir?

  Prefabrik yapı sistemleri genellikle uzun yıllar kullanım amacıyla yapılmaktadır. Bu yüzden satın alırken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Buradaki en önemli husus yapının kalitesidir. Yapıda kullanılan malzemelerin kaliteli ve iklim şartlarına uygun olması gerekir. Bina iskeletin doğru şekilde tasarlanması önemlidir. Ayrıca dış cephe, çatı ve ısı izolasyonu da eksiksiz yapılmalıdır. Bina tasarımının da kullanıcı ihtiyacına uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Binanın dış görüntüsü aldatıcı olabilmektedir. Bu yüzden kalitesinden emin olunan firmalara çalışmak her zaman önemlidir.

  Emin yapı konteyner prefabrik sistemleri olarak tüm yaptığımız tüm binalarda son teknoloji ürünler kullanmaktayız. Tasarımlar ihtiyaca özel olarak yapılmaktadır. Binanın uzun yıllar hizmet vermesi için tüm yalıtımları eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Anahtar teslim prefabrik yapılar kullanıma hazır şekilde teslim edilmektedir.

  Call Now Button