Adres: Ferhatpaşa Mahallesi 34. Sokak No: 31/1
  Ataşehir / İSTANBUL
  E-posta : [email protected]
  Telefon: +90542 790 35 58

  Konteyner

  Konteyner ev sistemleri fabrika ortamında tüm bileşenleri hazır hale getirilen yapılardır. Hazırlanan yapılar taşınmaya ve farklı ortamlarda kullanıma uygundur. Çelik malzemelerden üretilen evler uzun ömürlü ve doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Konteyner evlerin tüm malzemeleri, fabrikalarda ileri teknoloji üretim yöntemleri kullanılarak yapılmaktadır. Çelik iskelet üzerine sandviç paneller kullanılarak hazırlanan yapılar son derece dayanıklıdır. Uzun yıllar hizmet etmeye uygun şekilde hazırlanmaktadır. Hazır yapıların montajı istenilen alana yapılabilmektedir. Kurulumu kolay, pratik ve basittir. Genellikle nakliyeden sonra aynı gün kullanıma hazır hale gelmektedir.

  Konteyner Ev Çeşitleri

  Konteyner sistemleri çok farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Özellikle covid-19 salgını ve yaşana depremler sonrası kullanımı artmıştır. Genellikle 1+1 ev sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bağ evi ve köy evi ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bununla birlikte genel kullanım için konteyner evi tercih eden kullanıcılar da bulunmaktadır. 2+1 veya 3+1 evler de yapılmaktadır. İhtiyaca göre evlerin içine mutfak dolabı, banyo ve tuvalet de bulunmaktadır.

  Sadece ev olarak değil şantiye, depo veya geçici kullanım alanları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle sıkça yer değiştiren firmalar şantiye alanlarında kullanmaktadır. Yatakhane, yemekhane, banyo ve tuvalet gibi alanlar bu şekilde hazırlanır. Yine aynı şekilde depo, hangar, geçici konutlar için de sık sık kullanılmaktadır.

  Avantajları nelerdir?

  • Özellikle deprem ve doğal afetlerde güvenli olası en önemli avantajlarının başında gelmektedir. Sürekli ikametgah olmasa bile bu tarz olağan üstü durumlarda çok kıymetlidir.
  • Tüm özellikleri hazır olarak gelmektedir. Tamamı fabrika ortamında hazırlanmaktadır.
  • Doğru malzeme ile yapıldığı sürece çok uzun ömürlüdür. Çelik malzemeden yapılan iskelet paslanma ve çürümeye karşı dayanıklıdır.
  • Otomobil imalatında kullanılan sistemler ile boyama yapılmaktadır. Böyleye dış saç uzun yıllar zarar görmemektedir.
  • Pratiktir. Çok küçük arazilere dahi kolayca kurulumu yapılabilmektedir.
  • Kurulum için işçilik gerektirmez. Hazır bir şekilde teslimatı yapılmaktadır.
  • Birden çok konteyner bir araya getirilerek, farklı büyüklerde yapı oluşturma imkanı bulunmaktadır.
  • İstenildiğinde uygun araçlarla farklı bir yere taşınabilmektedir. Taşıma işlemi için sökme işlemi gerektirmez.
  • Dış ve ısı yalıtımı fabrika ortamında yapılmaktadır. Sandviç paneller ile yapılan yalıtım soğuk, nem ve toz geçirmez.
  • Tekerlekli konteyner ev
  • Son dönemlerde en popüler olan yapıların başında tekerlekli evler gelmektedir. Genellikle tek bir konteyner içine tasarlanan bu tasarımlar minimal bir yaşam alanı oluşturur. Özel tasarımlar sayesinde 27 m2 bu alan içerisine bir evin tüm konforu sığdırılmaktadır. İçinde mutfak, tuvalet, banyo, yatak ve bir dinlenme alanı bulunmaktadır. Özel bir römork üzerine yerleştirilmektedir. Böylece istenildiğinde kolayca yer değiştirilebilmektedir.

  Konteyner ev fiyatları neden daha uygun?

  Fabrikadan hazır olarak gelmesi bunun en önemli nedenlerinden biridir. İnşaat yada kurulum gibi işçilik maliyetleri gerektirmez. Tüm donanımları fabrika ortamında hazırlanmaktadır. Elektrik ve su tesisatları da fabrikada döşenmektedir. Buna ek olarak mutfak dolabı, kapı ve pencere gibi tüm donanımlar da fabrikada takılmaktadır. Bu şekilde işçilik maliyetleri en aza indirilmektedir.

  Konteyner ev maliyeti?

  Maliyeti etkileyen de pek çok faktör bulunmaktadır. En önemlisi yapımda kullanılan malzemelerdir. Malzeme kalitesi düşürülerek çok daha ucuz konteyner ev yapmak mümkündür. Fakat bunun kullanım ömrünü düşüreceği de unutulmamalıdır.

  Evin büyüklüğü de toplam fiyata etki etmektedir. Ev ne kadar büyük olursa maliyette bir o kadar artmaktadır.

  Nakliye ve montaj masrafları da unutulmamalıdır. Mesafe ve teslimat noktası maliyeti değiştirmektedir.

  Özellikle iç tasarım ve kullanılan malzemeye göre de fiyat değişmektedir. Özel iç tasarım yapılması fiyatı artırmaktadır. Ayrıca musluk, mutfak dolabı veya döşeme gibi ürünlerde fiyatın belirlenmesinde önemlidir.

  Alırken neye dikkat etmeliyim?

  Her zaman önce kaliteye dikkat edilmelidir. İskelet, dış cephe ve yalıtımda kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır. Sandviç panellerin montajı da doğru ve kaliteli şekilde yapılmalıdır.

  Tasarım da bir o kadar önemlidir. Güzel bir tasarım küçücük alanı kocaman bir yaşam alanına dönüştürebilmektedir. Bunun için de tecrübeli bir ekiple çalışmak gerekir.

  Emin yapı konteyner ve prefabrik sistemleri kaliteli işçiliği, deneyimli personelleri ile hayalinizdeki evi oluşturmaktadır.

  Call Now Button